Na skraj świata albo i do czubka własnego nosa

Dziś jest ważne święto. Nie, nie mam na myśli finału Ligii Mistrzów. Po kwiaty tez nie musisz biec, Dzień Matki dopiero jutro. Spokojnie rozsiądź się wygodnie, przynieś sobie herbatę, w ładnej filiżance, w końcu weekend, należy ci się po ciężkim tygodniu. Puść muzykę, muzyka pozwala uporządkować myśli, a to może się przydać.

Nadal cię męczy co to za święto? W końcu jesteś osobą inteligenta i oczytaną, nawet szybkie sprawdzenie portali newsowych nie pomogło w rozwianiu tej zagadki? Dziś jest Dzień Wyzwolenia Afryki. No tak, nic ważnego w sumie. Ot 50 rocznica zgodnie z tym co podpowiada Wikipedia, ale przynajmniej już wiadomo skąd się wziął gość w nagłówku.

Czy zamierzam na ciebie krzyczeć, że martwisz się tylko Ligą Mistrzów i zbliżającym się koncertem Beyonce, a Afryka jest ci obca? W żadnym razie. Czy zamierzam cię namówić na wyjazd do Ugandy by pomagać jako wolontariusz? Nie, zdecydowanie nie tym razem, choć to niewątpliwie ciekawa przygoda. Czy będę przekonywał o tym, że oddanie wszystkich oszczędność na organizacje charytatywne jest dobre? Skądże, w większości sytuacji może się to okazać zwyczajnie głupie.

Może przypomni ci się film dokumentalny o historii ludzkości i wędrówkach pierwszych ludzi

Dlaczego wiec dalej cię tu trzymam z tą filiżanką herbaty i głosem Cesarii w tle, zamiast dać spokój i zająć się ważniejszymi sprawami? Cóż chcę cię namówić do pomyślenia. Nim skończy się piosenka pomyśl o Afryce. Może przypomni ci się film dokumentalny o historii ludzkości i wędrówkach pierwszych ludzi z Afryki? Może zaintryguje cie pan z nagłówka i zaczniesz o nim czytać?

Może wreszcie zawiesisz wzrok na swojej filiżance i rozważysz skąd pochodzi twoja herbata. Mimo tego, że z pewnością nie jest afrykańska to może pomyślisz o reszcie świata. O tym, kto jeszcze obejrzy Ligę Mistrzów albo o tym kto jej nie obejrzy, bo na przykład mieszka w Syrii? Może pomyślisz o tym by nie tylko oglądać piłkarskie zmagania, ale wziąć się samemu za sport?

Po prostu pomyśl, czasem warto.