Share week 2014

W 2012 roku Andrzej Tucholski wymyślił akcję polegającą na tym by raz w roku polecać inne blogi. Pomysł świetny, bo wszyscy czytamy i warto dzielić się tymi najciekawszymi i najbardziej wartościowymi blogami.

Ogólne zasady znajdziecie tu. Lista blogów, która przyszła mi początkowo do głowy była całkiem długa wiec ograniczyłem ją dodatkowymi kryteriami. Po pierwsze rozszerzyłem warunek jakości o działalność poza blogiem tak by na liście znaleźli się prawdziwi liderzy opinii, a nie jedynie zgrabnie piszący blogerzy. Drugie dodatkowe kryterium stanowiła forma. Sposób prezentacji treści jest dla mnie równie ważny jak jakość, a ciągle przez wielu twórców warstwa wizualna jest marginalizowana w imię zasady: content is king.

Zatem bez przedłużania prezentuję wam moja listę, a na niej trzy panie i trzech panów w kolejności alfabetycznej(parytet w żadnym razie nie zamierzony):

  • Ameliowy – najmłodszy blog w tym zestawieniu, ale jakość i forma na najwyższym poziomie. Teksty co prawda niezbyt często ale starannie przygotowane.  Myślę, ze to co Amelia ma nam najlepszego do pokazania dopiero przed nami. Warto śledzić.
  • Design Your Life – to jeden z tych przypadków, gdy blog jest o tematyce całkowicie mi obcej, a jednak i tak go śledzę i regularnie czytam z uśmiechem na twarzy. Tematyka DIY jest czymś o czym miałem zawsze w najlepszym razie neutralną opinię, a jednak regularnie zaglądam do Aliny, ostatnio coraz częściej. Może to ten nowy szablon, który jest bliski ideałowi.
  • Moja Trawa – blog i blogerka, których po prostu nie wypada nie znać. Do tego cała masa aktywności pozablogowej z Blog Forum Gdańsk na czele. Ida to jeden z filarów polskiej blogosfery, ciągle zbyt mało doceniana poza środowiskiem.
  • Mr Vintage – nazywają go profesorem Miodkiem mody męskiej. Niczym nie zrażający się krzewiciel dobrego stylu wśród mężczyzn. Pokazujący, że nie elegancja to nie tylko czarna marynarka i biała koszula, a jeśli już to nie koniecznie w za dużym rozmiarze. Uczy i inspiruję, do tego wzór jeśli chodzi o prezentowanie treści w zakresie mody nie odstający niczym od najlepszych magazynów.
  • Pijaru Koksu –  nie czytam blogów okołomarketingowych, ale gdy już czytam to prowadzi go Khal Drogo polskiej blogosfery. Rzetelny niczym budowniczy okrętów dla wyprawiających się na zachód Wikingów, dobry jak alkohol produkowany w Tennessee. Do tego kapitalny wygląd bloga, którym można się szczycić jak zadbaną brodą.
  • Więcej Luzu – Krzysiek robi prezentacje o tym co ma wspólnego gra wstępna i projektowanie szablonów. Ponoć jest na sprzedaż, ale nikt go nie kupuje. Mówią, że zawyża stawki za projektowanie stron przez co wszystkie blogi oprócz jego mają być brzydkie.

Tyle z mojej strony, jeśli blogujesz możesz skrobnąć analogiczny tekst u siebie, bo Share Week trwa dziś do północy. Jeśli tylko czytasz możesz podesłać w komentarzu linki do dobrych blogów.