Reklamy na Facebooku są fajne

W kwestii reklam na najpopularniejszym portalu społecznościowym  większość użytkowników podzieliła się na dwa obozy. Pierwszy składa się z w większości z ludzi żyjących z reklam na Fb, którzy uważają, że blokowanie reklam to zło i okradanie ich(co jest de facto prawdą) i drugą grupę, która zatwardziale blokuje wszystko co związane z Facebook Ads.

Do zeszłego tygodnia byłem członkiem tego drugiego klubu. Jednak w wyniku komentarza jednego z moich ulubionych blogerów postanowiłem wyłączyć adblocka i zobaczyć jak żyje się po drugiej stronie. Kompletnie tego nie żałuję.

Życie tak mi się ostatnio układa, że nie mam ani specjalnie czasu, ani tez nadmiaru gotówki by zobaczyć w kinach wszystkie filmy, które warto zobaczyć tej wiosny. I kiedy już zwątpiłem czy nadrobię zaległości i zmniejszę choć odrobinę kupkę wstydu z pomocą przyszły mi reklamy Fb polecając maraton filmowy ze wszystkimi filmami, które chciałem zobaczyć. Maraton był zacny więc będą i recenzje w najbliższym tygodniu na blogu.

Może to pojedynczy przypadek, że reklama trafiła. Może algorytm nie działa i był to ślepy traf, ale nie zamierzam drugi raz ryzykować, że mnie coś ominie przez adblocka. Po piątkowym wieczorze jestem zadowolony z reklam na Fb  jako ich odbiorca, a  to chyba rzadkość w tej branży.