Codziennik Kulturalny #9

Dziś komiksy. Jeden mrożący krew w żyłach news i dwie historie warte opowiedzenia. Niestety bez linków i w znacznie obciętej formie. Zatem bez zbędnych przynudzań zaczynajmy.

Nowy Thor – jeśli jakimś cudem przegapiliście newsa, mamy nowego Thora. Od dziś Thor jest uroczą niewiastą. Nie jest to zmiana czasowa jak bywało w przypadku Marvela (wystarczy prześledzić Spider-Mana i jego kilkanaście różnych wcieleń). Rozumiem, że to zabieg marketingowy, który ma na celu przyciągnąć kobiety i dziewczęta do komiksów, ale czy klata Hemswortha była zbyt słabym atutem?

Deadpool – Jacek zebrał wszystko co wypada wiedzieć o najbardziej kontrowersyjnej postaci ze świata Marvela w formie jednego artykułu. Polecam się zapoznać jeśli komuś postać obca, dla zatwardziałych fanów nic nowego tam nie ma. Poza tym zajrzyjcie do innych tekstów na blogu naprawdę dużo dobrych rzeczy.

Maski Batmana – na koniec coś dla fanów DC. Przegląd wszystkich masek jakie Człowiek-nietoperz nosił przez 75 lat swojej kariery. Spektakularna kolekcja, choć spierałbym się czy maski zrobiły w popkulturze tak zawrotną karierę jak sutki batmana.

Tyle na dziś ode mnie. Od jutra powinny też wrócić regularnie duże teksty.

Zobacz archiwum Codziennika