Codziennik Kulturalny #5

Weekend to czas relaksu, gdy człowiek ma spokój i okazję by zbliżyć się do natury. By więc nie trzymać was za długo przy ekranach, a  jednocześnie wypełnić zadanie Codziennika Kulturalnego dziś nie będzie typowego felietonu, a jedynie trzy przykłady na kreatywne wykorzystanie natury w sztuce.

Body Painting niczym Animal Planet – niemiecki artysta przedstawia świat przyrody i nie tylko wykorzystując do tego ludzkie ciało jako płótno.  Efekt prezentuje się niesamowicie, choć szkoda, że nie tak trwały jak wiersze Horacego. Niemniej jednak do pierwszego prysznica modeli istnieje coś unikatowego.

Street Art z przyrodą w tle – sztuka uliczna na stałe wpisała się w krajobraz wielkich miast. Tutaj zebrano przykłady kreatywnego wykorzystania roślin by nadać grafikom zupełnie nowy, niekiedy zaskakujący lub zabawny wymiar.

Rzeźby z roślin – na koniec absolutna bomba. Francuski artysta wykorzystuje rośliny do tworzenia swoich rzeźb, a efekt zapiera dech w piersiach. Jeśli tak ma wyglądać kreatywności i sztuka nowoczesna to zdecydowanie jest to ciekawy kierunek rozwoju.

Tyle na dziś ode mnie. Jeśli wam się  podobało to pamiętajcie by kliknąć lajka i uciekajcie już na dwór obcować z prawdziwą naturą!

Zobacz archiwum Codziennika