Codziennik Kulturalny #17

Zaczęło się największe święto geeków – Comic-Con. Wszystkie przecieki na ten sezon, ulubieni bohaterowie i zapowiedzi filmów wypłyną w ciągu najbliższych kilku dni. Comic-Con dla kina i rozrywki jest tym czym E3 dla gier. Oby nie było tak nudno jak na tegorocznym E3.

Postaram się z grubsza wybierać najważniejsze rzeczy i podrzucać w kolejnych Codziennikach, będzie też tekst zbiorczy po zakończeniu całej imprezy. Także przed nami kilka ciekawych dni.

Już na początku dostaliśmy ciekawe concept arty z Hunger Games: Mockingjoy, a na piątek zapowiedziana jest premiera trailera. Zupełnie nie wiem dlaczego, ale mam słabość do tej filmowej serii, może to kwestia doskonale obsadzonego czarnego charakteru, ale to rozważania na kiedy indziej.

captain-america-the-winter-soldier-old-school-poster

Oprócz tego dostaliśmy dwa śliczne arty z Avengers: Age of Ultron. Klimatem bardzo zbliżone do jednego z plakatów Zimowego Żołnierza, który podrzucam po prawej.

Zdecydowanie historia Ultrona to jedna z tych pozycji, na która czekam najbardziej. Marvel Cinematic Universe przeciera szlaki definiując na nowo standardy budowania serii filmowych. Dobre zamkniecie drugiej fazy i jakością filmu i skutecznym marketingiem niewątpliwie zmieni politykę także pozostałych producentów.

Przed nami jeszcze trzy dni pełne wrażeń. Z pewnością nie zabraknie niespodzianek, także do zobaczenia w kolejnych Codziennikach!

Zobacz archiwum Codziennika