Codziennik Kulturalny #10

Drugi dzień z rzędu komiksy. Każdy porządnie piszący bloger przedzieliłby te teksty jakimś innym, ale walić to! Marvel robi największe przemodelowanie od dawna więc zamiast narzekać na profesjonalizm po prostu przejdźmy do konkretów. Co nowego dostaniemy od twórców najlepszego uniwersum komiksowego w historii.

Superior Spider-man powraca!

superior_spiderman

Dawno z niczego się tak nie cieszyłem. Ciągle powtarzałem sobie, że nadrobię Superiora, bo to komiks wybitny, który znać wypada, a Otto Octavius przez wielu uważany jest za najciekawszego Spider-mana. Teraz już nie mam wyjścia i trzeba zacząć nadganiać, bo całość zapowiada się cudownie. Cała zapowiedź dostępna tutaj.

Nowy Kapitan Ameryka

Po poprawnym politycznie Thorze dostaliśmy nowego Kapitana Amerykę. W sumie i tak bardziej jestem przywiązany do filmowego Rogersa niż komiksowego wiec płakał nie będę.

Nadchodzi Superior Iron Man

superior_iron_man

Oprócz nowego Kapitana Ameryki dostajemy też nowego-starego Iron Mana. Super, że Marvel eksperymentuje z tymi najpopularniejszymi bohaterami, bo jeśli cokolwiek ma odbudować popyt na komiksy to droga wiedzie właśnie przez bohaterów znanych szerszemu gronu odbiorców ze srebrnego ekranu. Więcej info tutaj.

Zobacz archiwum Codziennika